Parapet dębowy

Dlaczego warto postawić na drewniane parapety wewnętrzne?

Parapety są niezwykle ważnym elementem wykończenia wnętrz. Spośród wielu dostępnych rozwiązań parapety wewnętrzne wykonane z drewna cieszą się ogromną popularnością. Z czego ona wynika?

Funkcje dekoracyjne

Drewniane parapety bardzo często wybierane są ze względu na swoje walory estetyczne. Mogą z pewnością spełniać funkcję dekoracyjną. Drewno ociepla pomieszczenie, działa na nas w kojący sposób i ma wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Drewniane parapety charakteryzują się szerokim zastosowaniem. Sprawdzają się zarówno w prawdziwie klasycznych pomieszczeniach, jak i w przypadku nowoczesnych aranżacji wnętrz. Znajdują zastosowanie w domach i mieszkaniach, wykorzystywane są jednak także w lokalach użyteczności publicznej. Stanowią fantastyczne dopełnienie drewnianych okien. Ze względu na łatwą obróbkę można je łatwo dostosować do miejsca montażu.

W zgodzie z naturą

Niewątpliwą zaletą parapetów z drewna jest ich ekologiczny charakter. Wytwarzane są przecież z naturalnego surowca, jakim jest drewno. Poza tym parapety tego typu możemy z powodzeniem odnawiać, gdy powierzchnia parapetu ulegnie po jakimś czasie uszkodzeniu. Samodzielna renowacja nie wiąże się ze zbyt wysokim nakładem czasu, wysiłku oraz kosztów.

Wysoka odporność

Parapety drewniane odznaczają się bardzo wysoką wytrzymałością. Oczywiście pod warunkiem, że zostały w odpowiedni sposób zaimpregnowane oraz zamontowane. Są odporne na szkodliwe działanie wilgoci i zmienność temperatur. Warstwa lakieru uodparnia drewnianą powierzchnię również na uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania.

Diabeł tkwi w szczegółach… rodzaje drewna na parapety

Do produkcji parapetów wykorzystuje się różne gatunki drewna. Najczęściej stosowane są parapety dębowe oraz z drewna bukowego. Równie dobrze sprawdza się jesion, sosna i modrzew. Trudno nie wspomnieć również o gatunkach egzotycznych takich, jak: sapella czy badi. Coraz częściej możemy spotkać w naszych wnętrzach elementy drewniane wyprodukowane z drewna egzotycznego. Parapety nie stanowią wyjątku.

Parapety wykonane z twardych gatunków drewna są bardziej odporne na odkształcenia. Nie oznacza to oczywiście, że parapet dębowy czy bukowy jest niezniszczalny. Jednak z pewnością będziemy się nim cieszyć dłużej, niż chociażby sosnowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>