OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak zachować aromat ziół i przypraw na dłużej?

Suszone zioła oraz przyprawy takie jak: pieprz mielony, słodka papryka czy curry, goszczą niemalże w każdej kuchni. Dzięki nim potrawy nabierają wyjątkowego smaku i zapachu, a także zyskują różnego typu właściwości zdrowotne. Niestety, gdy kupujemy suszone zioła i przyprawy w papierowych torebkach, po ich otwarciu zawartość opakowania szybko traci swój początkowy aromat. Odbija się to negatywnie na smaku przygotowywanych z ich użyciem potraw.

Szczelne zamknięcie

Firmy produkujące przyprawy coraz częściej używają do ich pakowania torebek z klipsem, który umożliwia wielokrotnie otwieranie i zamykanie opakowania. Klips ten ma za zadanie chronić aromat ziół i przypraw, jednak nie jest on idealnie szczelny. Z tego powodu zawartość torebki z czasem wietrzeje i nie zachowuje aromatu.

Szczelne zamknięcie przypraw mogą zapewnić jedynie pojemniki na zioła. Są one bardzo funkcjonalne i jednocześnie eleganckie, dzięki czemu mogą one stać się również ozdobą kuchennych blatów.

Eleganckie przyprawniki

Jedne z najładniejszych pojemników na przyprawy można zakupić w sklepie internetowym dawidziak.pl. Sklep ten oferuje pojemniki do kuchni, które można stosować do przechowywania zarówno suszonych ziół, jak i aromatycznych herbat czy kaw. Przyprawniki są zamykane wekiem, dlatego do ich wnętrza nie dostaje się powietrze. Ponadto posiadają one aluminiowe uchwyty, dzięki którym łatwiej jest wyjąć je z drewnianej podstawki.

Dostępne w sklepie pojemniczki na przyprawy zachwycają prostym, ale eleganckim designem. Ich minimalistyczny urok komponuje się z każdą aranżacją kuchni. Podstawka z wędzonego dębu w elegancki sposób podkreśla zawartość małych słoiczków, a także ociepla kuchenne wnętrze.

Świeżość na dłużej

Pojemniki do kuchni mogą sprawić, że zioła lub przyprawy zachowają swój smak nawet przez kilka miesięcy. Co więcej, pojemniki te można bez przeszkód myć, by zachować ich elegancki wygląd. Są one wykonane ze szkła, dlatego też nie zachowują one zapachu i smaku zamkniętych w nich przypraw – oznacza to, że po umyciu wnętrza słoiczka, można użyć go do przechowania innej przyprawy lub zioła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>